Déšť milovníky vína neodradil Sklepy ve Vinohradské v sobotu „praskaly ve švech“

Déšť milovníky vína neodradil Sklepy ve Vinohradské v sobotu „praskaly ve švech“

Výborná atmosféra provázela také letošní ročník akce Putování Vinohradskou ulicí, která je již nedílnou součástí tradičních Slováckých slavností vína a otevřených památek. Jednotlivé sklepy byly zaplněny milovníky vína i přesto, že déšť letošnímu ročníku akce příliš nepřál a po řadě let slunečných slavností byl ten letošní ročník „na vodě“.

„Nesmírně si vážím všech, kteří o víkendu i přes nepřízeň počasí vyrazili do srdce Slovácka, ať už na samotné slavnosti, nebo Putování Vinohradskou ulicí. Především oceňuji elán a nasazení nejen návštěvníků, ale zejména účastníků průvodu, kteří nezůstali doma, nasadili na kroje pláštěnky a vyrazili do ulic, aby ukázali krásu folkloru veřejnosti. Počasí sice logicky poznamenalo návštěvnost celé akce, nikoliv však dobrou náladu, která zde panovala, a to mne těší nejvíce,“ uvedl Ivo Valenta, senátor a zakladatel Nadace SYNOT, která slavnosti již od doby jejich vzniku výrazně finančně podporuje.

Pomyslná brána Vinohradské ulice se otevřela v sobotu, ve dvě hodiny odpoledne. Velký zájem byl především o nově rekonstruovaný sklepní labyrint Sklepů Mařatice, který byl veřejnosti zpřístupněn v předvečer slavností. Ten vznikl spojením třech vinných sklepů. Celkem 250 metrů sklepních prostor tak vytvořilo jedinečnou podívanou, ve které se snoubí umění lidových řemeslníků, ale také slovácký genius loci. Rozsáhlý sklepní labyrint navíc doplňuje několik speciálních místností, např. Rotunda apoštolů, která je inspirovaná Poslední večeří páně, Sál předků či Archivní sklep s kapacitou 15 tisíc lahví.

Velký úspěch však sklidila také rekordní výstava nejlepších vín ze slovácké vinařské podoblasti. Letos se totiž v soutěži sešlo celkem 563 vzorků vín z 69 vinařství. Nechybělo ani osm otevřených historických vinných sklepů, 12 cimbálových muzik a 22 venkovních vinařských a gurmánských stanovišť s burčákem, víny i místními gastronomickými specialitami.

Ve Vinohradské to stejně, jako v předešlých letech, žilo až do druhé hodiny ranní. Vypily se stovky litrů vína i dobrého burčáku.

 

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz