SKI AREÁL SYNOT KYČERKA VE ČTVRTEK ZAHAJUJE LYŽAŘSKOU SEZÓNU!

SKI AREÁL SYNOT KYČERKA VE ČTVRTEK ZAHAJUJE LYŽAŘSKOU SEZÓNU!

Již pozítří naplno odstartuje lyžařská sezóna na Kyčerce. Sněžná děla jedou v poslední době naplno ve dne i v noci, na sjezdovkách leží 20 – 40 cm sněhu. Jako každoročně si zde zimních radovánek užijí všechny generace.

 Dětem je prozatím určen pohyblivý pás a dvě dětské sjezdovky, zkušenějším lyžařům pak červená sjezdovka. O víkendu již bude v provozu i modrá kotva. Po Vánocích si navíc návštěvníci mohou užít také oblíbeného večerního lyžování.

 

„Stále bohužel pokračuje trend, kdy je přírodního sněhu málo a teplé dny se posouvají až do pozdního podzimu. Proto se posouvá i začátek lyžařské sezóny. Nicméně i přesto věříme, že sezóna bude dlouhá a lidé si u nás zimních sportů naplno užijí,“ uvedla Andrea Matyščáková ze Ski areálu SYNOT Kyčerka s tím, že jako vždy s novou sezónou bude v provozu také lyžařská škola a půjčovna lyží a snowboardů, včetně servisu.

 Letos se navíc návštěvníci Kyčerky mohou těšit na několik novinek. „Jedná se především o měřený úsek lyžování. Konkrétně bude široké veřejnosti třikrát týdně bezplatně k dispozici obří slalom s časomírou.

 

Atraktivní novinkou, která přinese lepší komfort lyžařům, bude také nový průjezd mezi sjezdovkami  Kyčerka I a Kyčerka II. Kromě toho dochází k průběžné obnově sněžných děl.

 Jako každou sezónu mají i letos pořadatelé připravenu řadu akcí pro návštěvníky areálu – jedná se o testování lyží různých značek, lyžařské závody pro všechny věkové kategorie, zábavné programy pro děti i dospělé, v případě většího množství přírodního sněhu možnost projížďky desetimístnou rolbou po beskydských vrších nebo v neposlední řadě pololetní lyžování pro jedničkáře zdarma.

 Pro milovníky běžek bude v průběhu sezóny připravena strojově upravená běžecká stopa. K dispozici je, jak již bylo uvedeno, také půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola a hned několik možností občerstvení.

 

Ski areál SYNOT Kyčerka v provozu denně od 8 do 16 hodin. Večerní lyžování probíhá v úterý, čtvrtek a sobotu, a to od 18:00 do 21:00 hod. Nabízí celkem 9 sjezdovek, 40 km běžeckých tratí, dva pohyblivé koberce pro děti, lyžařskou a snowboardovou školu. V areálu je přibližně 2,5 km sjezdových tratí a 9 vleků, které dokáží odbavit až 6,5 tisíce osob za hodinu.

 

Areál patří do Skiregionu Valašsko, lyžaři v něm tedy mohou využívat skipasy, platné hned pro několik lyžařských areálů.

  

 

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz