PRŮCHOD MEZI ZELNÝM TRHEM A ULICÍ PROSTŘEDNÍ PROJDE KOMPLETNÍ REKONSTRUKCÍ

měsíci říjnu se uskuteční rekonstrukce průchodu mezi Zelným trhem a ulicí Prostřední v Uherském Hradišti (objekt č. p. 40). Investiční akce, realizovaná společností SYNOT REAL ESTATE, si vyžádá téměř milion korun. Výsledkem bude daleko větší komfort pro pěší, než tomu bylo dosud.

 „Některé úpravy jsme realizovali již v průběhu měsíce srpna letošního roku. Konkrétně se jednalo o vymalování prostor průchodu a instalaci kamerového systému i nového osvětlení tak, aby se zde lidé cítili bezpečněji i v nočních hodinách. Průchod, který byl dříve v noci uzavřen, je totiž nově otevřen 24 hodin denně,“ uvedla Jitka Langerová, výkonná ředitelka společnosti SYNOT REAL ESTATE.

Hlavním důvodem rekonstrukce je havarijní stav kanalizace, kdy je potřeba její kompletní výměna.

„V prostorách se dosud po dešťových srážkách hromadila voda. Na vině bylo špatné vyspádování. Proto budou veškeré tyto práce provedeny nově. Při této příležitosti bude v průchodu současně položen nový povrch, včetně zámkové dlažby a zcela nové izolace,“ dodala Langerová. 

Během stavebních prací bude průchod prostorem omezen, a to v průběhu celého měsíce října.

„Naší snahou samozřejmě je, aby lidé pociťovali omezení co nejméně, proto pokud to bude možné s ohledem na stavební práce, bude průchod pro veřejnost alespoň částečně otevřen. V některých dnech se ale s ohledem na bezpečnost chodců nebudeme moci vyhnout jeho úplné uzavírce,“ uzavírá ředitelka. 

Průchodem mezi Zelným trhem a ulicí Prostřední denně procházejí stovky lidí. Již od listopadu se v těchto prostorách budou cítit daleko příjemněji.

 Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz