Na Kyčerce změří síly nejmenší lyžaři!

Na Kyčerce změří síly nejmenší lyžaři!

Ski areál SYNOT Kyčerka láká veřejnost na další atraktivní program. Aktuálně to jsou překážky pro snowboardisty, jehněčí hody a pohárový závod pro děti.

 Na svazích Kyčerky leží až 80 centimetrů sněhu. Areál hlásí zimu, jaká tu pár let nebyla. Konečně se mohou radovat i snowboardisté, pro něž jsou již ve snowparku nainstalovány překážky, na kterých se mohou vydovádět. Zájemci je najdou u okraje sjezdovky „Vyhlídková“.

 A to není vše. Již tuto neděli startuje prvním kolem osmý ročník závodu CAP CUP Pohár Kyčerka 2017. Soutěž je určena nejmladším lyžařům a účast v ní je zdarma.

 „To je vzhledem k velikosti těchto závodů unikátní událost mezi obdobnými typy soutěží v celé České Republice. Pohárový závod je určen amatérským lyžařům – tedy dětem, které nejsou registrovány ve Svazu lyžařů ČR (s výjimkou úseků běh na lyžích a skok na lyžích),“ uvedla za provozovatele areálu Andrea Matyščáková.

 Prezentace účastníků začne v neděli, ve 13.00 hod. O půl hodiny později pak závody, které se konají pod záštitou senátora Ivo Valenty, odstartují.

 Organizátoři tohoto závodu v obřím slalomu připravili pro děti lákavé ceny. Soutěž se pojede celkem ve třech kolech. Další dvě se uskuteční 12.2. a 19.2. Celkový vítěz se pak může těšit na nové lyže.

 Ani rodiče se nemusí bát, že si nepřijdou na své – pokud sami nebudou chtít sjíždět svahy, mohou na své ratolesti počkat v Hospodě Kyčerka, kde budou po celý víkend probíhat jehněčí hody.

 Ski areál SYNOT Kyčerka v provozu denně od 8 do 16 hodin. Večerní lyžování probíhá vždy v úterý, čtvrtek a sobotu, a to od 18:00 do 21:00 hod.

 Ski areál SYNOT Kyčerka nabízí celkem 9 sjezdovek, 40 km běžeckých tratí, dva pohyblivé koberce pro děti, lyžařskou a snowboardovou školu. V areálu je přibližně 2,5 km sjezdových tratí a 9 vleků, které dokáží odbavit až 6,5 tisíce osob za hodinu. Pro milovníky běžek je připravena strojově upravená běžecká stopa. K dispozici je také půjčovna lyží a snowboardů, lyžařská škola a hned několik možností občerstvení.

 Areál patří do Skiregionu Valašsko, lyžaři v něm tedy mohou využívat skipasy, platné hned pro několik lyžařských areálů.

   

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz