Adventní oslavy ve Slovácké tržnici vrcholí!

Adventní oslavy ve Slovácké tržnici vrcholí!

V plném proudu jsou adventní oslavy ve Slovácké tržnici v Uherském Hradišti. Pestrý program je pro návštěvníky připraven až do konce vánočních svátků.

Napilno mají především umělečtí řezbáři. Již před týdnem dokončili sochu svatého Josefa, nyní k němu přibyla také Marie. Posledním dílem, které bude hotovo o nadcházejícím víkendu, pak bude samotný malý Ježíšek.

„Všechny sochy jsou tvořeny ve slováckém stylu a budou vystaveny v prostorách tržnice. Zde je navíc již nyní umístěna také přibližně desítka dalších, překrásných betlémů,“ doplnila Magda Pekařová, tisková mluvčí skupiny SYNOT.

Téměř do posledního místa je již zaplněn také rekordní, slovácký dopis Ježíškovi. Na ploše přibližně 17 metrů čtverečních děti píší, co by si k Vánocům nejvíce přály. Již nyní je jisté, že se jedná o nový český rekord, který bude zapsán v České knize rekordů.

„Jsme velice rádi, že se myšlenka setkala s tak velkým zájmem a rádi bychom všechny, kteří se do projektu zapojili, odměnili. Proto vyzýváme všechny malé pisatele k tomu, aby se na Štědrý den ráno dostavili k vánočnímu stromku před tržnici. Slovácký Ježíšek totiž dá všem těmto klukům a holčičkám malou pozornost a navíc desítce dětí jejich přání skutečně splní,“ uvedla Pekařová.

Návštěvníky tržnice čeká v následujícím týdnu řada zajímavých akcí. Například ve středu odpoledne to bude kouzelnická šou, ve čtvrtek a v pátek pak vystoupení dětských folklorních souborů. Sobotní dopoledne bude patřit dechové hudbě Gloria s moderátorem Frantou Uhrem.

Podrobný program zde: www.slovackatrznice.cz

 

  Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

Skupina SYNOT

Jaktáře 1475, 686 01 Uherské Hradiště

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz